Sharing
makes you
awesome!

Айкисинтайсо
Интервью Ханси Андрэ Коньярда (8-й дан, технический директор Школы).
Перевод с французского: Anna Radivilovska.

Вернуться к списку статей >

Айкішітайсо — це практика, в основу якої закладені традиційні японські уявлення щодо гармонії Ай, енергії Кі, розуму Шін, руху тіла Тайсо. Коріння айкішітайсо полягає в бойових мистецтвах, вченні дзен, аскетичних практиках в горах Ямамбуши та давньої традиції читання тіла Тайсо.

Айкішітайсо дозволяє гармонізувати свій дух, емоції, тіло та фізичну свідомість шляхом вивільнення потоку енергії в стані буття та циркуляцією особистих і колективних спогадів, що витікають із свідомості предків та колективного недиференційованого знання.

Щоб досягнути цієї гармонії потрібно працювати над вивільненням психіки обставин, спричинених переживанням своєї природи, травматизмів, страхів. Це те, що не підлягає обдумуванню, і не може бути висловлене, але це передається через тіло — в застиглих позах, які можливо проаналізувати. Подальший аналіз дозволяє запропонувати персональну роботу, направлену на відхід від непотрібної напруги до стабільності та психомоторної дії, без завдання шкоди фізичній рівновазі. Це є дуже важливо, адже коли рівень людини, яка діє несвідомо, не достатній для того, щоб визначити чи є її страждання свідомими чи несвідомими, вони витікають в патологію або ускладнення.

Айкішітайсо — не є терапією. Практика не втручається безпосередньо в поле патології, але дозволяє дати їй внутрішній бій, щоб запобігти цьому. Це внутрішнє бойове мистецтво, в якому практикуючий дає бій насильству, яке може бути ненавмисно направлено проти інших чи проти себе.

Ця практика підходить для будь-якої дорослої людини, яка бажає зайнятись внутрішньою роботою, направленою на пізнання себе, розуміння до яких обов’язків лояльності вона сліпо підпорядкована, і також для тих, хто прагне отримати доступ до частини свого прихованого «я». Практика дозволяє випробувати та розпоряджатися своїми думками, емоціями та тілом. Миттєвою користю від занять є почуття «наповнення енергією», бажання активно діяти та краще розуміння інших.

Перевагами від тривалих практикувань стануть: здоров’я, управління своєю долею, гармонія з іншими, зростання фізичних та інтелектуальних здібностей, розвиток етичної свідомості. Якщо ви бажаєте займатись гральною або спортивною практикою, у такому разі айкішітайсо для вас не підходить. Якщо ви бажаєте просто «зробити собі фігуру» — це також не для вас.

Ми чекаємо від наших учнів серйозної роботи, поваги до себе і до інших, покірливості в своїх дослідженнях та розуміння різниць.

Якщо ви це дочитали, мабуть ви вже готові до внутрішньої пригоди.

Коньярд Анші